

Naish en Prolimit steunen de NKV: “Het begint allemaal bij spots die open zijn”
Reinier, CEO van Kubus Sport (bekend van o.a. Naish en Prolimit), over kitesurfen, gemeenschappelijke belangen en waarom een van de grootste namen in de watersport de handen ineenslaat met de Nederlandse Kitesurf Vereniging.
Voor Kubus Sport stopt de rol niet bij het ontwikkelen en distribueren van producten. Ze willen ook bijdragen aan de voorwaarden waaronder de sport kan blijven groeien. Die overtuiging bracht hen bij de NKV, en die samenwerking is een van de grootste die de NKV ooit heeft gesloten.
De NKV en Naish en Prolimit, twee van de meest iconische merken in de kitesurfwereld, slaan de handen ineen met de vereniging die al 25 jaar vecht voor open spots in Nederland. En ze vieren het met een knallende zomercampagne: deze zomer reist een gloednieuwe Naish Pivot LTD (limited edition) door Nederland, kunnen kiters hem gratis testen op hun eigen spot en maakt iedereen die lid is of wordt van de NKV kans om hem te winnen.
Maar er is iets groters aan de hand. En Reinier legt uit waarom.
Op Strand Horst staat Reinier te kijken naar het water. Het is een stille dag. De wind is er nauwelijks, één kite hangt in de lucht en het strand is rustig. Toch zegt de plek alles. “Het begint allemaal hier,” zegt Reinier. “Bij het water. Bij de spots die open zijn.”
Kubus Sport is misschien niet een bedrijfsnaam die je kent als kiter, maar de kans is groot dat je er dagelijks mee in aanraking komt. Het bedrijf is eigenaar van Naish en Prolimit, twee merken die al decennia lang niet weg te denken zijn uit onze sport.
55 jaar Nederlands, 25 jaar Naish
Kubus Sport bestaat al meer dan 55 jaar. Opgericht in Nederland, begonnen in het zeilen en al die tijd geworteld in de watersport. De samenwerking met Naish gaat terug tot meer dan 25 jaar geleden, eerst als importeur voor Nederland en België, later ook voor andere Europese landen zoals Engeland, Frankrijk en Duitsland. Een aantal jaar geleden nam Kubus Sport het merk volledig over.
“Naish wordt inmiddels vanuit Nederland aangestuurd, met diepe roots in Hawaii waar het vandaan komt,” legt Reinier uit. “Ons ontwikkelingsteam zit deels daar en we hebben nog een kantoor in Hood River. Maar de basis is hier.”
Prolimit is al meer dan 45 jaar onderdeel van het Kubus-portfolio. Het merk, bekend van wetsuits, harnassen en boardbags, is net als Naish volledig Nederlands gestuurd, met een productontwikkelingsteam in Kaapstad en partnerships in Azië. Die betrokkenheid bij veiligheid op het water maakt de stap naar veilige spots en zichtbare spotbeheerders een natuurlijke.
Reinier zelf komt uit de watersport. Windsurfen greep hem al vroeg. “Ik ben heel fanatiek gaan windsurfen in mijn jeugd. Naar Kaapstad, naar Tenerife, met een bus naar Marokko om te kamperen bij Essaouira. Dat werd een beetje mijn leven.” In Kaapstad ontmoette hij zijn vrouw. Samen leerden ze kitesurfen. “Sindsdien zijn we samen op het water. Dat is goud.”
“Mijn happy place is op het water”
Voor Reinier is kitesurfen meer dan een businesscase. Het is persoonlijk. “Mijn happy place is op het water. En ik weet dat het voor heel veel mensen zo is. Het is het moment dat je echt weg bent van andere dingen. Lekker naar buiten, het water op.”
Juist daarom raakt het hem als spots onder druk komen te staan. En die druk is reëel. In 2028 worden de nieuwe beheerplannen voor Natura 2000-gebieden vastgesteld. Dat kan directe gevolgen hebben voor kitesurf-vergunningen op plekken waar nu nog gevaren mag worden.
“Het is niet vanzelfsprekend dat alle spots open blijven,” zegt Reinier. “Nu mag je al niet overal kiten. En we willen graag dat het eerder meer dan minder wordt.”
De NKV: meer dan een vereniging
Strand Horst is geen toevallige keuze voor dit gesprek. De NKV werd hier 25 jaar geleden opgericht, mede om een vergunning te krijgen zodat er op dit strand gekitesurft kon blijven worden. Naish-teamrider Stig Hoefnagel woont op een steenworp afstand en leerde hier het kiten.
“Stig heeft hier zijn basis kunnen leggen omdat dit een spot was,” zegt Reinier. “Van spot op fietsafstand naar professionele kiter. Dat moeten we met elkaar beschermen. Want het staat onder druk.”
Voor Naish en Prolimit is de samenwerking met de NKV dan ook geen marketingactie. Het is een logische stap vanuit gedeeld belang. “Wij willen dat mensen op het water zijn. Dat mensen kunnen genieten van de producten die we maken. En daarvoor hebben we de spots nodig. En daarvoor hebben we elkaar nodig.”
De NKV vertegenwoordigt duizenden kiters aan tafel bij overheden en spotbeheerders. Hoe meer leden, hoe sterker die stem. Niet alleen financieel, maar als achterban. Als beweging. Want instanties luisteren naar een gemeenschap die zich organiseert. En als lid ben je voor 25 euro per jaar niet alleen onderdeel van die gemeenschap, je hebt ook direct je materiaal verzekerd.
Een van de grootste samenwerkingen uit de NKV-geschiedenis
Dit is niet zomaar een samenwerking. Dit is een van de grootste en meest ambitieuze samenwerkingen die de NKV ooit heeft gesloten, en die vertaalt zich dit jaar in drie knallende campagnes.
Ride & Win
Een gloednieuwe Naish Pivot LTD (limited edition), de absolute top van wat Naish maakt, reist deze zomer door Nederland. Kiters kunnen de kite gratis testen op hun eigen spot. Wie lid is of wordt van de NKV, maakt kans om de kite met bar te winnen. “Je kan hem een keer van dichtbij zien en uittesten.” Doen.
Kiteschool Battle
Kitescholen zijn de ruggengraat van onze sport. Ze zorgen niet alleen voor nieuwe kiters, maar ook voor veiligheid op de spots. “Als er ongelukken gebeuren, reageren overheden vaak met: dan moet de spot maar dicht. Dus hou het veilig, dat is een belangrijke rol voor de scholen.” De school die de meeste nieuwe NKV-leden aandraagt voor 26 september a.s., wint een gloednieuwe Naish Psycho Q kite en bar. Een beloning die je verdient.
Zichtbaarheid spotbeheerders
Tientallen NKV-vrijwilligers zetten zich elke dag in om spots open en veilig te houden. Zij verdienen een podium. Naish en Prolimit dragen bij aan herkenbare kleding zodat spotbeheerders zichtbaar en aanspreekbaar zijn op het strand. Want zonder hen, geen spots.
“Iedereen heeft zijn eigen rol in dit ecosysteem,” vat Reinier samen. “Of het nou de NKV is, de producenten, de dealers, de scholen en natuurlijk de kiters zelf. Samen zorgen we dat we met zijn allen lekker het water op kunnen en via de NKV een stem hebben naar de instanties die over vergunningen gaan.”
Word lid. Doe mee. Vaar mee.
Steun de NKV niet omdat het moet, maar omdat je spot het waard is. Omdat jouw stem telt. Omdat een community die zich organiseert sterker staat dan een stel losse eilandjes.
Meld je aan voor Ride & Win. Vraag je school om mee te doen aan de Kiteschool Battle. En word lid, als je dat nog niet bent.
Om met de woorden van Robby Naish te spreken: “Everyday on the water is a good day.”
Word lid van de NKV via kitesurfvereniging.nl
Doe mee aan Ride & Win en de Kiteschool Battle via kitesurfvereniging.nl









