NKV • Voor kiters, door kiters🤙
NKV • Voor kiters, door kiters🤙

Vrijwiliger in beeld: interview Henning (NKV windmeterproject)

Gepubliceerd Op: 16 juni 2024Laatste Update: 31 juli 2024

De NKV heeft op steeds meer plekken windmeters staan! Er zijn gedreven kiters die op vrijwillige basis dit NKV windmeterproject trekken! 

artikel 2024


Windmeter vrijwilliger in beeld

Interview: Henning over het Windmeterproject van de NKV

Het windmeterproject heeft veel aandacht getrokken binnen de kitesurfcommunity in Nederland. We spraken met Henning, een van de drijvende krachten achter dit project, om meer te weten te komen over de totstandkoming en uitdagingen van dit initiatief.

Hoe is dit project tot stand gekomen?

“In het begin van het concept hebben we onderzocht welke oplossing geschikt zou zijn: hardware, netwerk en professionele ondersteuning. Zelfbouw hebben we overwogen, maar we wilden het project daar niet vanaf laten hangen. Voor het netwerk hebben we uiteindelijk gekozen voor Sigfox, nadat we op Trintelhaven ook een prima bereik hadden. Vrij snel daarna heb ik de meter op Lelystad geplaatst. Verder heb ik het concept en de samenwerking met Roderick van Soarcast opgezet, omdat ik zijn website veel gebruik voor het soaren aan de kust. Samen met hem hebben we de eerste meetdata van onze backend naar Soarcast gebracht. Later heeft Emeli, samen met anderen, ervoor gezorgd dat ook de data op de NKV-website kon komen.”

Henning heeft binnen dit project verschillende rollen gehad, van initiatiefnemer tot ontwikkelaar van het concept en idee. “Er was veel ruggespraak met Remco Houtkamp. Het is natuurlijk leuk en veilig om te weten of het waait, maar als locatievertegenwoordiger zocht ik ook naar een manier om kiters te bereiken. We wilden ervoor zorgen dat men steeds weer op een pagina landt waar je het laatste nieuws van je spot kunt krijgen. Omdat wind (en weer) altijd anders is, leek ons dat een goede lokker.”

Op dit moment verzorgt Henning de opname van nieuwe stations in de backend, in samenwerking met Roderick en Hans, en houdt hij de bestaande meters in de gaten.

Dankzij vrijwilligers zoals Henning kunnen projecten zoals het windmeterproject bedacht en uitgevoerd worden. Met meer leden zijn er meer middelen om dit te doen. Er staan momenteel windmeters op een groeiend aantal plaatsen.

“De locaties die we nu hebben (in volgorde van plaatsing): Lelystad, Julianadorp, Medemblik en Mirns. Tevens verzorgen we de backend voor de meter van de Kustzeilvereniging Scheveningen en mogen we die data ook gebruiken.”

Welke uitdagingen zijn er?

“Haken, ogen en uitdagingen zijn er helaas altijd. Het is soms een langdurig traject om vergunningen voor plaatsing in orde te krijgen. Daarnaast gaat er natuurlijk de nodige tijd en energie zitten in het bepalen van een goede locatie: er moet veel onderzoek naar gedaan worden. Verder heb ik bij de KNVVL (paraglide vereniging) een aanvraag liggen voor financiële ondersteuning. Omdat voor iedere locatie een vergunning nodig is en er lokaal ‘gedonder’ kan zijn, hebben we besproken dat dit het beste met lokale mensen kan worden geregeld. Hans verzorgt dit en het is vaak een lastig traject.”

Het windmeterproject van de NKV is een top voorbeeld van hoe vrijwilligerswerk en samenwerking binnen de kitesurfcommunity kunnen leiden tot waardevolle initiatieven. Dankzij de inzet van kiters zoals Henning blijft de sport veilig en toegankelijk voor iedereen.

Foto: kitestrand Bataviastad

NKV • Voor kiters, door kiters🤙

Geschreven door: Eva Krul

Enthousiaste (content)creator, nieuwsgierige schrijver en gepassioneerde katalysator en gids naar jouw volgende doel. Ik ontwikkel, organiseer en creëer voor diverse (marketing)projecten.

Gepubliceerd Op: 16 juni 2024Laatste Update: 31 juli 2024

Word ook NKV lid

Vind je deze content waardevol? Word lid van de NKV en geniet van kortingen en exclusieve ledenvoordelen!

Recente berichten

Sharing is caring 🤙